Wszystko o ochronie...

Autor Wątek: parkowanie na zakazie i skrzyżowaniu  (Przeczytany 3974 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pulame

• Aplikant
  • *
parkowanie na zakazie i skrzyżowaniu
« dnia: 27 Sierpień 2007, 23:18:28 »
Witam panowie pytanko na temat którego zdania są podzielone  mam delikwenta który parkuje na skrzyżowaniu zajmuje cały chodnik przejście dla pieszych a przed skrzyżowaniem o strony z której przyjechał jest B-36 czyli zarzuty za chodnik,przejście dla pieszych,skrzyżowanie i teraz moje pytanie czy B-36 obowiązuje czy skrzyżowanie automatycznie odwołuje ten znak a może za B-36 też może być zarzut bo nie obowiązuje dopiero za skrzyżowaniem wśród moich znajomych zdania są podzielone co wy na to :salut:

Offline gizmo

• Starszy strażnik
  • *
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Sierpień 2007, 08:16:43 »
oj tu chyba mamy przykład tego o czym pisał Piotr Kubczak :)
a poważnie  - sprawdzał kolega zapisy prawa o ruchu drogowym ? bo moim zdaniem i nie tylko moim te przepisy nie budzą żadnych wątpliwości
"Bądź uroczy dla swoich wrogów, nic ich bardziej nie złości" - Carl Orf

Straż Miejska - Ogólnopolskie Forum Strażników

« Odpowiedź #1 dnia: 28 Sierpień 2007, 08:16:43 »

Offline pulame

• Aplikant
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Sierpień 2007, 19:09:54 »
Właśnie tu tkwi problem każdy czytał ten przepis i każdy interpretuje po swojemu jeden tłumaczy że zakaz parkowania przestaje obowiązywać dopiero za skrzyżowaniem więc zarzut za skrzyżowanie i za B-36 drugi z kolei upiera się że na skrzyżowaniu obowiązuje zakaz parkowania więc B-36 już nie obowiązuje ponieważ skrzyżowanie go znosi. więc proszę o jakąś konkretną odpowiedź jeśli ktoś jest pewien co do tej kwestii i proszę mnie nie karcić za to że nie wiem tak do końca ale jestem "ŚWIERZY"[glow=red][/glow] w tej branży więc staram się zrozumieć wiele rzeczy tak aby później nie było zmoki :salut:

[ Dodano: 28 Sierpień 2007, 19:11 ]
Wiem Wiem  pisze się "ŚWIEŻY" ale się śpieszyłem i tak wyszło

Offline Dydol

• Moderator
  • *
    • http://www.techtronic.pl
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Sierpień 2007, 19:58:09 »
Zachodzi tzw jednoczynowy zbieg wykroczeń i na rozliczenie tegoż są dwie szkoły:
1 sumujemy wszystkie kwoty mandatów i punktów
skrzyżowanie 300zł 1 pkt
b-36 100zł  1pkt
przejście dla pieszych 100-300zł 1pkt
brak 1,5m 100zł 1pkt
czyli razem albo 600-800zł 4pkty
albo 2 szkoła 1000zł i 4pkty(jednoczynowy zbieg wykroczeń)

a weź sobie Firefoxa zainstaluj, on sprawdza i pokazuje błędy w czasie pisania
Pozdrawiam Piotr
Kolekcjoner naszywek i odznak SM,

Offline pulame

• Aplikant
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Sierpień 2007, 20:04:15 »
:salut:  dzięki za pomoc pozdro :bounce:

Offline gizmo

• Starszy strażnik
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Sierpień 2007, 08:43:42 »
pozwolę sobie zauważyć że zakaz zatrzymywania wyznaczony znakiem B-36 przestaje obowiązywać na skrzyżowaniu a poprawniej mówiąc w obrębie skrzyżowania a nie za nim. Zakaz zatrzymywania na skrzyżowaniu wynika drodzy koledzy z art.49.1.1. ustawy prawo o ruchu drogowym,

a poza tym pytanie takie retoryczne nieco jak można zatrzymać samochód jednocześnie - na skrzyżowaniu, chodniku i przejściu dla pieszych bez zablokowania przynajmniej w części , ruchu na tym skrzyżowaniu ?

przypomina mi to jedno z pytań na egzaminie dla aplikantów - jakich środków przymusu bezpośredniego można użyć wobec niepełnosprawnej kobiety w podeszłym wieku i widocznej ciąży ?

i mała dygresja, sądząc po dotychczasowych postach kolegi z chomikiem w avatarze - strażnikiem to on chyba jest tylko na tym forum, jesli się mylę - mea culpa mea maxima culpa
"Bądź uroczy dla swoich wrogów, nic ich bardziej nie złości" - Carl Orf

Offline ElCom

• Kierownik Referatu
  • *
    • http://www.strazmiejska.koszalin.pl
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Sierpień 2007, 09:15:35 »
Cytat: "gizmo"
strażnikiem to on chyba jest tylko na tym forum, jesli się mylę

a jesli tak, to proszę przypomnieć sobie uwagę jednago ze strażników w innym temacie (jak to musiał tłumaczyc się ze skargi, której podwaliną były nasze komentarze)...
Ale, tak jak Gizmo, mogę sie mylić...
Denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych. Tak więc nikt i nic mnie nie zdenerwuje.

Offline grreg

• Starszy Inspektor
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Sierpień 2007, 09:22:53 »
nie dawać się podpuszczać! cholera, zasady (jak pisze Gizmo) obowiązujące na skrzyżowaniu są czytelnę jak żadne nawet dla średnio inteligentnego szympansa, o kierowcy, a strażniku w szczególności nie wspominając.
myśleć, myśleć...

Offline pulame

• Aplikant
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Sierpień 2007, 09:36:36 »
:salut:  OKI panowie już was nie męcze poprostu lubie sobie poczytać jak dyskutujecie na forum a kto wie może i kiedyś przyda mi się to w życiu jeśli kogoś zdenerwowałem to IM'SORRY PANOWIE   :salut:  :salut:  :salut:  :salut:  :salut:  :salut:  :salut:  :salut:  :salut:  :salut:  :salut:  :salut:  :salut:  :salut:  :salut:  :salut: [/b]

[ Dodano: 29 Sierpień 2007, 09:37 ]
ps. GRREG chyba mnie rozgryzłeś bije w daszek :salut:

Offline grreg

• Starszy Inspektor
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Sierpień 2007, 09:41:31 »
wpisz sobie plusa za kulturę :)
P.S. a tam "rozgryzłeś" - mnie w boku strzyka w takich sytuacjach, pozdrawiam - Grześ
myśleć, myśleć...

Offline pulame

• Aplikant
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: 29 Sierpień 2007, 09:54:12 »
Dzięki i jeszcze raz przepraszam was za tą prowokacje poprostu sprawdzam czasami różne opinie na jeden wybrany temat i czekam na podjęcia go przez ludzi z różnych branży a tak na marginesie myśle tym żeby wstąpić do [shadow=blue][glow=yellow]Straży Miejskiej[/glow][/shadow] :salut:  :salut:  :salut:  :salut:  :salut:  :salut:  :salut:  :salut:  :salut:  :salut:  :salut:  :salut:  :salut:  :salut:

[ Dodano: 29 Sierpień 2007, 09:58 ]
AHA zapomniał bym o gizmo widać wie dużo o tym fachu bo od razu poznał "żem nie jest Strażnik Teksasu" Tobie gizmo też SZACUNECZEK jak wstsąpie do straży to się odezwe no chyba że mnie nie zechcą ale to już przyszłość jeszcze raz pozdrawiam wszystkich Strażników Miejskich trzymać tak dalej dzięki wam już nie widać tylu meneli na ulicach i w parkach :salut:  :salut:  :salut:  :salut:  :salut:  :salut:  :salut:  :salut:  :salut:  :salut:

Offline kandydatka

• Aplikant
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: 29 Sierpień 2007, 15:25:34 »
Widać widać... zapraszam do Katowic. Ja tam jeszcze w życiu strażnika nie widziałam, a na dworzec kolejowy strach wejść... aaa jedyne co widziałam to blokady na kołach samochodów ale strazników nie zanotowałam :P

Offline ElCom

• Kierownik Referatu
  • *
    • http://www.strazmiejska.koszalin.pl
« Odpowiedź #12 dnia: 29 Sierpień 2007, 16:27:50 »
...a blokady same przyszły, się założyły a potem ukarały kierowcę i odeszły...
A na dworcu kolejowym wyglądaj SOK-istów, a nie SMiGoli...
Denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych. Tak więc nikt i nic mnie nie zdenerwuje.

Offline pulame

• Aplikant
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: 29 Sierpień 2007, 17:01:01 »
:salut:  zgadza się podobno mają tam blokady sterowane z pilota tak więc przy drobnej pomocy monitoringu miejskiego można pokierować nimi tak żeby same się założyły na koła OT TAKA TECHNOLOGIA a strażnicy leża spokojnie na dyżurce i piją kawke zagryzając pączkami  :wall:

Offline straznikz

• Strażnik
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: 29 Sierpień 2007, 17:05:37 »
kandydatko założe się że jak tam dostaniesz się do pracy to SM zacznie być widziana na mieście

:ost:  Sorry rozwalają mnie komentarze ludzi typu "zabili go i uciekł"
#########################-
No to sobie nagrabiłeś ....