Autor Wątek: Straz Miejska w Krakowie  (Przeczytany 27812 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nadszyszkownik

• Global Moderator
  • *
    • http://www.strazmiejska.org
Straz Miejska w Krakowie
« Odpowiedź #30 dnia: 08 Czerwiec 2006, 07:33:47 »
Nas jest więcej niż myslisz :lol:

A tak całkiem poważnie, rzeczywiście mam wiedzę co do działań większych straży, a o mniejszych niewiele. I opinia o większości, była własnie w odniesieniu do większych jednostek.

CO do mniejszych, no cóż chętnie poczytam. Może jakiś nowy temacik? Albo wręcz kategoria?

Swoją drogą na aplikancie właśnie powstaje dział i galeria, odnoszące się do spotkań integracyjnych. Więc chćetnie otrymam materiały do zamiesczenia. W celu wyprostowania błędnego stanowiska mojego i wielu mi podobnych.  :wink:
Miarą twojego sukcesu jest liczba twoich wrogów ;-)))

Offline 007

• Starszy Specjalista
  • *
Straz Miejska w Krakowie
« Odpowiedź #31 dnia: 08 Czerwiec 2006, 08:12:06 »
Nadszyszkowniku twoje zdanie nie jest błędne tylko jak słusznie zauważył grreg tyczy się wiekszych straży. W miniejszych gdzie pieniążki z funduszu socjalnego trafiają do wspólnego z urzędem kotła praktycznie nie są do wyrwania na "widzimisię" strażników czyli baseny, hale sportowe itp. itd. Z przykrością przynajmniej u nas imprezy integracyjne nie wypaliły. System nagradzania jest taki a nie inny że nie ma premii tylko gołe zasadnicze i stażowe. Efekt jest taki że różnice pomiędzy tymi co "im się chce" a tymi co "się nie chce" przy kasie są rzędu 200 - 300 zł. Jest to kwota której ci drudzy nie chcą ale chcą być dobrymi wujkami bo jeżeli rada miasta rozwiąże straż to jak on pójdzie do gościa któremu wcześniej wypisał kwita prosić o pracę ??? Wracając do integracji - przez takie a nie inne rozwiązania finansowe frustracja wśród strażników rośnie i tylko jeszcze "podlać" i mamy bombę że ho ho... Zdarzało się bez integracji że jeden do drugiego ręce wyciągał.

Straż Miejska - Ogólnopolskie Forum Strażników

Straz Miejska w Krakowie
« Odpowiedź #31 dnia: 08 Czerwiec 2006, 08:12:06 »

Offline Nadszyszkownik

• Global Moderator
  • *
Straz Miejska w Krakowie
« Odpowiedź #32 dnia: 09 Czerwiec 2006, 09:16:26 »
007,

Tutaj widze pewne niezrozumienie. Bo kto powiedział, że basen, siłownia, boisko to są sprawy za które trzeba płacić? Wybacz, ale w moim mieście jest owszem dużo placówek, ale w trakcie rozmów w wielu przypadkach okazało się, że można korzystać z wielu pomieszczeń..... bezpłatnie. I godziny też nie najgorsze.

Tylko większośc ludzi nie podejmuje tematu, na dzień dobry zakładajac, że się nie uda, bo pewnie będą chcieli dużą kase za wynajęcie, i to pewnie kosztuje i podobne "motywujące" sprawy. A co szkodzi zapytać w szkole podstawowej dyrektora, czy jest szansa żeby się raz - dwa razy w tygodniu spotkac na kosza i na nogę?

U mnie, w poprzedniej firmie (prywatnej) pan prezes w ogóle nie chiał słyszec o jakielkolwiek kasie. A spotykaliśmy się regularnie. Bo pani dyrektor pomyślała, ze to korzystnie dla szkoły, jak "banda" 10 -20 łysych przyjedzie wieczorem pokopać piłkę, bo przy okazji do tej 22:00 ma wzmocnioną ochronę.

Więc chyba warto skrzyknąc się w paru i po prostu pójść pogadać.

Offline SMP

• Kierownik Referatu
  • *
    • 3mP Piotr Świercz
Straz Miejska w Krakowie
« Odpowiedź #33 dnia: 09 Czerwiec 2006, 13:44:22 »
Cytat: "Nadszyszkownik"

Tylko większośc ludzi nie podejmuje tematu, na dzień dobry zakładajac, że się nie uda

i tu jest pies pogrzebany :(
znam takiego co mówi: "i tak się nie uda"  :twisted:
"Wszystko powinno zostać uproszczone tak bardzo, jak to tylko możliwe, ale nie bardziej" Albert Einstein

Offline Nadszyszkownik

• Global Moderator
  • *
Straz Miejska w Krakowie
« Odpowiedź #34 dnia: 09 Czerwiec 2006, 16:33:24 »
Jednego??????

Żebyście wiedzieli ilu mówiło, że takie forum to poroniony pomysł. Że się nie uda, ze szkoda czasu i sił i środków.

Offline 007

• Starszy Specjalista
  • *
Straz Miejska w Krakowie
« Odpowiedź #35 dnia: 09 Czerwiec 2006, 18:16:07 »
Tym większe moje gratulacje Nadszyszkowniku !!!

Offline Nadszyszkownik

• Global Moderator
  • *
Straz Miejska w Krakowie
« Odpowiedź #36 dnia: 09 Czerwiec 2006, 20:22:59 »
A dzięki, ja jakoś mam straszną radochę łamiąc schematy  :lol:  :lol:  :lol:
Oczywiście nie bezsensownie, przynajmniej tak mi się wydaje. :wink:

Offline Inspektorez

• Aplikant
  • *
Re: fermentacja kwadratowa ?
« Odpowiedź #37 dnia: 11 Sierpień 2006, 20:38:35 »
Cytat: "alipok"
Fermentujesz wiadomości. Temat byl już omawiany i komendanto już się wypowiadał. No chyba że tobie zabrano. Jeżeli tak, to  spytaj swego kiera dlaczego.  

Wkejem tekst z 24 maja .

Witam krakowskich strażników.

Chciałbym uspokoić ...

1 - NIE ZAMIERZAM  "obcinać" pensji strażników ani też zabierać "dodatków do pensji" , wręcz odwrotnie - czynię starania o podwyższenie stawki zaszeregowania zasadniczego dla "mundurowych", wymaga to oczywiście pewnych "oszczędności" również ze środków z tzw. funduszu premiowego , którego tak naprawde formalnie NIE BYŁO (!!) do tej pory w jednostce, nad czym ubolewam;

2 - nie moge niestety dalej akceptować dotychczasowych zasad przyznawania premii uznaniowych, system ich przyznawania jest dla mnie niejasny, niestety pewne "paranoje płacowe" miały miejsce (nie czas i miejsce na szczegóły) a uznawanie premii jako "stałego dodatku do pensji" bez powiązania jej z dynamiką pracy strażnika musi przejść już do historii;

3 - w najbliższym czasie zostaną przeze mnie zaproszeni do rozmów przedstawiciele związków zawodowych, z którymi zamierzam wspólnie wypracować czytelny i przejrzysty regulamin przyznawania strażnikom premii uznaniowej i nagrody finansowej , premia musi motywować do pracy ale muszą zostać opracowane kryteria jej przyznania , tak samo jak i musi zostać wydzielony w sposób prawidłowy "fundusz premiowy";

4 - proponowane kwoty premii uznaniowej dla "strażników" za mc maj zostały przeze mnie w całości zaakceptowane  , za wyjatkiem kilku pracowników administracyjnych i jednego stanowiska kierowniczego, w tych kilku konkretnych przypadkach postanowiłem dokonać obniżki, majac ku temu podstawy prawne,

Witam po przerwie.....
A jednak pan komendant chce zrobić ,,skok'' na nasze premie.
Nie podoba mu się że wszystkie jego pomysły nie są akceptowane
przez Związki Zawodowe i odgraża się, że ,,zablokuje''premie.
Naprawde pan Komendant wprowadził wspaniałą polityke i napewno Straz Miejska w Krakowie będzie wzorem do naśladowania..../brednie/
Myslałem że nasz komendant to poważny człowiek a on jedno mówi a drugie robi. Po co pisze jakieś pisma okólne, że straznik nie będzie rozliczany z mandatów bo to ie jest sposób na rozwiązywanie problemów a  potem w całej Strazy ALARM bo MANDATÓW za MAŁO, wydawane są jakieś chore polecenia żeby nikogo nie pouczć tylko ,,sprzedawać'' społeczeństwu mandaty-no bo przecież tego od nas wymagają i za to nas utrzymują....
szkoda pisać o tym co się dzieje u nas w Krakowie-jest poprostu Źle

Offline Bolek

• Starszy strażnik
  • *
Straz Miejska w Krakowie
« Odpowiedź #38 dnia: 11 Sierpień 2006, 20:48:14 »
Inspijektorez ma racje. W Krakowie dzieje sie zle a komendant "wiaderny", zreszta jak cala krakowska "sztrazi" to jedna wielka sciema.

Offline alipok

• Starszy strażnik
  • *
bzdety
« Odpowiedź #39 dnia: 11 Sierpień 2006, 21:04:25 »
Inspektorez. Pleciesz i rozpowiadasz bzdury. Zajmij się lepiej porządkiem w Nowej Hucie. Czas najwyzszy.
>>DUŻY może WIĘCEJ<<

Offline norst

• Inspektor
  • *
    • http://www.strazmiejska.um.wlocl.pl/
Re: bzdety
« Odpowiedź #40 dnia: 11 Sierpień 2006, 21:09:59 »
Inspektorez. Pleciesz i rozpowiadasz bzdury. Zajmij się lepiej porządkiem w Nowej Hucie. Czas najwyzszy.

Alipok powściągnij nerwy i panuj nad emocjami...
norst
StM Włocławek

www.strazmiejska.um.wlocl.pl

Offline Nadszyszkownik

• Global Moderator
  • *
Straz Miejska w Krakowie
« Odpowiedź #41 dnia: 11 Sierpień 2006, 21:41:12 »
Norście, jak delikatnie. A ja to od razu chlastam.  :wink:

Co do tematu, coraz mniej szacunku mam dla 01 z Kraka. Co to za karta przetargowa do związków - premie strażników? Nie umie sobie poradzić? I dlatego ucieka do najgorszej formu socjotechnicznej manipulacji? Żeby co? Później powiedzieć, zę to przez związki nie ma premii?

Ja to przeżyłęm i przezywam, więc będę ostro tępił.

Czekam nadal na blog z życia krakowskiego straznika, anonimowośc 100%.

Offline alipok

• Starszy strażnik
  • *
Straz Miejska w Krakowie
« Odpowiedź #42 dnia: 12 Sierpień 2006, 06:05:40 »
Bo to są bzdury to i  moje zdrowie nie wytrzymuje. Komendant twierdził  że poprzednio wydany regulamin premiowania jest wadliwy i że nie mozna go dalej stosować.  Nieprawidlowo okreslone zostaly min. zasady jej przydzialu, terminowosci przyznania itp. Z tego  co wiem to komendant od ponad miesiaca prowadzi w tej sprawie rozmowy ze związkami, którym wczesniej przedstawił nowy  regulamin, powołał tez komisje opiniującą składającą sie z przedstawicieli załogi. Konsultacje właściwie sie zakończyły. Z pozytywnym skutkiem.

Nie ma równiez gonitwy za mandatami. No chyba ze kierownik  albo  naczelnik chce sie pokazac szefowi, ale to juz inna sprawa. Temat odgrzewany w kazdym zakątku  Polski.

Krytykujecie a zapominacie że Wiaterek w pierwszych dniach  urzedowania pogonił do prezydenta w sprawie podwyzek  dla pracowników Straży. Słowa dotrzymal, dostał to co chciał , nowa uchwalę , nowe wyzsze stawki zaszeregowania , wyzsza wartosc punktu.  Angaze juz sa rozdawane.  

Zmiany maja to  do siebie ze nie wszystkim sie podobaja.  To normalne że jest częsć tych, którzy nie dopuszczaja myśli do siebie że trzeba zmienić procedury, wprowadzic nowe, wprowadzic specjalizacje zadań itp.

Nie róbmy  zatem sztucznej tragedii bo powodów nie ma po prostu.  Sa tylko złośliwości ... :roll:
>>DUŻY może WIĘCEJ<<

Offline Inspektorez

• Aplikant
  • *
Straz Miejska w Krakowie
« Odpowiedź #43 dnia: 12 Sierpień 2006, 11:14:30 »
Bo to są bzdury to i  moje zdrowie nie wytrzymuje. Komendant twierdził  że poprzednio wydany regulamin premiowania jest wadliwy i że nie mozna go dalej stosować.  Nieprawidlowo okreslone zostaly min. zasady jej przydzialu, terminowosci przyznania itp. Z tego  co wiem to komendant od ponad miesiaca prowadzi w tej sprawie rozmowy ze związkami, którym wczesniej przedstawił nowy  regulamin, powołał tez komisje opiniującą składającą sie z przedstawicieli załogi. Konsultacje właściwie sie zakończyły. Z pozytywnym skutkiem.

Nie ma równiez gonitwy za mandatami. No chyba ze kierownik  albo  naczelnik chce sie pokazac szefowi, ale to juz inna sprawa. Temat odgrzewany w kazdym zakątku  Polski.

Krytykujecie a zapominacie że Wiaterek w pierwszych dniach  urzedowania pogonił do prezydenta w sprawie podwyzek  dla pracowników Straży. Słowa dotrzymal, dostał to co chciał , nowa uchwalę , nowe wyzsze stawki zaszeregowania , wyzsza wartosc punktu.  Angaze juz sa rozdawane.  

Zmiany maja to  do siebie ze nie wszystkim sie podobaja.  To normalne że jest częsć tych, którzy nie dopuszczaja myśli do siebie że trzeba zmienić procedury, wprowadzic nowe, wprowadzic specjalizacje zadań itp.

Nie róbmy  zatem sztucznej tragedii bo powodów nie ma po prostu.  Sa tylko złośliwości ... :roll:

Bzdurą to Ty jesteś...
Gdzie Ty pracujesz...chyba jesteś konserwatorem.
Nie ma pogoni za mandatami???!!!
Komendant załatwił podwyżki???? Cały Urząd dostał, więc nie pisz że komendant poleciał nam załatwiać....
Szkoda mi słów...

MODERATOR: Trochę zmoderowałem. Można to potraktować jako żółta kartkę. Odczytaj PW.

Offline alipok

• Starszy strażnik
  • *
Straz Miejska w Krakowie
« Odpowiedź #44 dnia: 12 Sierpień 2006, 12:35:47 »
Inspektorez. Znowu mijasz sie z prawdą. Czyżby celowo ? To prawda  że podwyżki otrzymali wszyscy ale nasza jednostka ma od miesiąca nadaną przez Radę Miasta nową uchwałę o  ustaleniu nowego, wyzszego wynagrodzenia zasadniczego , wzrosła tez wartośc punktu obliczeniowego.  To zasługa nowego komendanta. Wszystko  to  ma  zasadnicze znaczenie dla ostatecznego ustalenia kwoty podwyzki. Tym samym, dzisiejsze podwyzki  są znacznie wyzsze od tych,  które moglibysmy dostać na mocy uchwały RM z 2001 roku.  Tak  na marginesie to mi szkoda słów że jestes takim chojrakiem na forum.  Srasz do własnego gniazda tylko  dlatego  że nie po Twojej mysli sa reformy.  Nikt tego  na forum jeszcze w tak perfidny sposób tego nie robił.   Masz cos do powiedzenia, zaproponowania , to spotkaj  sie z panem komendantem lub z naczelnikiem a nie wypisuj kłamliwych bzdur o mandatach o premiach tylko po  to  aby rozgrzać atmosfere. Krakusom to nie przystoi.  :)
>>DUŻY może WIĘCEJ<<